Avrupa da ilk Alevi yapılanması

1986 yıllarında İsmail Yağlı Bey ile Alevi İnancını nasıl bir çalışmayla, tekrar Alevi toplumunun yaşamında yeşertebiliriz düşüncesiyle yola çıkmıştık.

Avrupa da ilk Alevi yapılanmasıSonradan, biz, bir ekip olarak; Ahmet Aydemir, İsmail Yağlı, Derviş Tur, İsmail Elçioğlu, Sabit Yıldız, Musa Bakır, Uğur Aydoğdu: yaptığımız toplantılarımıza gelip bize katılan, destek veren, birçok Alevi canlarımızla birlikte, dernekler kurarak bu hizmeti yürüteceğimize karar verdik.

İsmail Bey, 10 – 12 yıl bizimle hizmet ettikten sonra ayrıldı. Ben diğer arkadaşlarla devam ettim. Sene 2015,   hâlen inançsal hizmetlere devam ediyorum.

İnanıyorum ki hepiniz,  30 yıla yakın bir örgütsel çalışmanın bir kitapta toplanmasının mümkün olmayacağını onaylarsınız. Ben, yalnız, birebir yaşadıklarımı belgeler ile  ispatlayarak  yazıyorum. Hiçbir kimseyi hedef alarak veya karalamak maksadı ile yazmıyorum. Yalnız, Alevi toplumuna hizmet ettiğim zaman içerisinde, bu güne kadar, meydana gelen olayların canlı şahidiyim. Onun için olumlu veya olumsuz olayları çıplaklığıyla gelecekte tarihe şahitlik yapması için yazıyorum.